понеділок, 20 березня 2023 р.

Презентація книги Валентини Чайковської «На межі просвітління»

 

       16 березня в рамках літературно-мистецької вітальні «Мамина криниця» бібліотекарка Людмила Турик провела презентацію книги «На межі просвітління» нашої землячки, поетеси Валентини Чайковської. Це вірші різні за тематикою, жанровою структурою, але об’єднані бажанням самої авторки дати можливість читачу зазирнути трохи глибше за написане, аби знайти ту особливу родзинку, яку заховано між рядками. У її серці Ізраїль і Україна.

    В цьому році виповнюється 25 років, як вона переїхала до Ізраїлю, залишивши рідну землю, своїх українських друзів, знайомих.

    Членкиня СРП Ізраїлю, Національної СП України і Міжнародної Гільдії письменників, Лауреатка міжнародних літературних конкурсів. Із 2008 по 2016 рр. – очільниця літературного об’єднання «Рішон». Авторка 19-ти книг, написаних українською та російською мовами, членкиня редколегії часопису «Відлуння», член Правління Всеізраїльського об’єднання вихідців із України, володарка премії «Її величність книга» (Париж). Більше вісімдесяти віршів Валентини Чайковської стали піснями, серед них – дванадцять пісень для дітей.

    Валентина Чайковська лауреатка та дипломатка багатьох літературних конкурсів (Україна, Ізраїль, Німеччина, США), в тому числі Міжнародної літературної премії 2022 року.

    Лауреатка Першого Міжконтинентального Фестивалю української патріотичної пісні в Сполучених Штатах Америки UHITED FORD UKRAINE – 2022. Друкується в часописах, альманахах та періодичній пресі Ізраїлю, України, Німеччини, США, Румунії, Канади (поезія, проза, публіцистика).

    В 2021 році присвоєно звання Посла Миру з проєкту «КНИГА МИРУ» (Інтернаціональний Союз Письменників), академикиня Академії літератури, мистецтва, комунікації.

     В 2021 році в гаю «Вчених та діячів культури репатріантів», з ініціативи Спілки письменників Ізраїлю, посаджено іменне дерево на честь Валентини Чайковської.

    Присутні на заході переглянули відеопрезентацію про життя і творчість поетеси та прослухали в записі пісню на її слова «Лелеки» (музику написав відомий композитор  Алекс Ческіс). Цю пісню в США на 1-му конкурсі патріотичної української пісні признано Лауреатом.

    Не залишились байдужими до краси і величі рідного слова члени мистецької вітальні, які  із захопленням і трепетом  декламували вірші Валентини Чайковської на різну тематику. Найбільше звучали поезії про українську мову, рідний край, де відчувається любов до України, біль за її сьогодення і майбуття, родину  і, звичайно, про кохання.

    На завершення, ведуча заходу Людмила Турик побажала землячці, щоб і надалі творилося успішно і образно, схвильовано та чуттєво. Хай Бог посилає здоров’я міцного, нових збірок, читацької любові і всіляких гараздів.

Бібліотекарка Людмила Турик

Немає коментарів:

Дописати коментар